Kuchnia bez garnków jest bezużyteczna

Kuchnia bez garnków jest bezużyteczna

Warto jednak poświęcić nieco czasu i energii na wybór tych najbardziej odpowiednich, które nie tylko posłużą nam przez długie lata, ale też zapewnią zdrowe gotowanie. Ekologia i natura to pojęcia, które wracają do łask. Chcemy żyć długo i zdrowo.

Duży wpływ na naszą kondycję zdrowotną ma to, co jemy. Znaczenie ma nie tylko skład naszych potraw, ale też materiał, z jakiego wykonane są używane przez nas garnki. Metoda przyrządzania ulubionych potraw również jest istotna. Mogłoby się wydawać, że trudno spełnić wszystkie te warunki jednocześnie, ale to bardzo proste. Wystarczy, że będziemy mieć na wyposażeniu kuchni garnek rzymski, który łączy przyjemne z pożytecznym i tradycję z nowoczesnością. Jego największą zaletą jest to, że produkuje się go z naturalnych materiałów. Może to być garnek kamienny lub gliniany, bez dodatków, które mogłyby niekorzystnie wpływać nie tylko na smak potraw, ale też ich zdrowotne właściwości.

Wykonane ze sztucznych tworzyw naczynia, choć mają wiele zalet, to nie zawsze są bezpieczne dla naszego zdrowia. Potrawom w nich przygotowywanym też często brakuje pełni smaku. Garnek rzymski wykonany z gliny przed użyciem w piekarniku jest moczony w wodzie, która zamienia się w parę wodną w wysokiej temperaturze. Dzięki pokrywce aromaty pozostają wewnątrz garnka i wpływają na to, że zapachy się ze sobą łączą, mieszają i tworzą nową jakość. Kupując garnek kamienny lub gliniany, zwróćmy uwagę, czy można ich używać w kuchenkach indukcyjnych, jeżeli taką mamy.

Leave a Reply